Umění žít

Umění žít aneb vše je ve Vás

 

Napsala jsem pro Vás mnoho článků, ale 90% procent z nich jsou pouze v mém počítači. Proč? Jelikož mám pocit, že nejsou tím, co Vám chci opravdu dát z nitra své duše. Dnes však cítím, že mám psát.

Cítím v sobě niterný pocit sdílení a chuti dávat.

Na internetu i v denním životě jsme zavalení mnoha informacemi na život, na náš vzhled, pocity atd. Z každé strany na nás utočí mnoho informací, co by, když, chceš mít, bylo by vhodné, aby….

Můžete vydělávat tolik a tolik, když…???

Jak být šťastnější, pokud…

Abyste konečně našli toho pravého a tu pravou…

Seminář, anebo školení, které Vám změní život….

To vše jsou velmi silné mantry, afirmace, záznamy pro naši hlavu a i duši více než mnozí tušíte…Jsme tak neskutečně ovlivňovaní okolím, že až 90% procent času nežijete mnozí sami sebe.

 

REALITA JE, ŽE JEDINÝ ČLOVĚK, KTERÝ VÁS BUDE UPŘÍMNĚ MILOVAT, JSTE VY SAMI😊

 

JEDINÝ ČLOVĚK, KTERÝ změní Váš život, jste opět jen VY.

Tu ruku, která Vám se vším pomůže, naleznete na konci SVÉHO RAMENE.

Cokoliv a kdokoliv další jsou pouze možnosti, nástroje na Vaší cestě života. Jsou to jen berličky, které Vám mohou pomoci k tomu, abyste se udrželi při prvních pokusech a do té doby než zesílíte a naučíte se chodit bez pomoci…SAMI ZA SEBE.

Tak a teď mi řekněte, jestli trávíte čas SAMI SE SEBOU a RÁDI?

Čas sám se sebou není:

U jakékoliv činnosti v domácnosti milé dámy, jako je např.) úklid, pečení apod.

Není to ani sledování pořadu v TV nebo ve vašem počítači na nekonečně dlouhý seriál…

Není to ani cokoliv pracovního nebo dodělávání jakýchkoliv restů, plánování v diáři pro pány nebo např.)tvorba webu atd. Péče o svůj vzhled doma nebo v salónu či fitness centru…. To je péče o vaše tělo. Ta je také důležitá, avšak o tu již mnozí pečují. Mnoho lidí ovšem zapomíná na svoji duši a srdce. Ty také potřebují péči a láskyplnou pozornost.

Čas sám se sebou je v přítomném okamžiku:

Když vnímám své pocity a dotknu se své duše….

Jak na to?

Nemusíte dělat nic. Jen si sednout v obýváku do křesla, nebo se zastavit s autem na odpočívadle na pár minut a jen být. Teď a tady bez myšlenek a sami se sebou. Neřešte, co bude za hodinu nebo bylo před hodinou…

Stačí 5 minutJen, abyste opět byli sami se sebou přítomní a celiství.

Doporučuji však aspoň pár hodin každý týden nebo alespoň jednou za měsíc. Ideální by bylo denně. Čím více pracujete hlavou nebo s mnoha lidmi, nebo pokud žijete ve větším městě a jste zavaleni spoustou informací, které vás přepínají do hlavy místo do vašeho srdce a duše, tím více a častěji by jste tuto vnitřní očistu duše praktikovat.

 

Vnímejte své potřeby z nitra svého bytí, své pocity i myšlenky, které třeba nejdou vypnout… Dokud nepřejdou…Pak to jsou chvíle o Vás a pro vás, kdy opravdu jste zcela přítomni v daném okamžiku sami se sebou.

A jedině v těchto chvílích se dotýkáte své duše a můžete najít odpovědi sami v sobě na své otázky…

On nikdo jiný NEVÍ LÉPE než vy, co je pro vaši duši správné… 

VŠE UŽ JE VE VÁS

 

Smutnou realitou je, že to většina z nás nedokáže. Neumíme to, jelikož jsme natolik zavaleni prací, závazky vůči druhým (partnerům, dětem, zvířatům, přátelům, našim autům a spotřebičům, které mnozí musí splácet), že nemáme čas na nejdůležitějšího člověka ve svém životě – SAMI NA SEBE. 

A nejvíce tohle vnímám u žen s dětmi. Právě ty bytostně nejvíce potřebují mít prostor sami na sebe. Bez něj jednoho dne končí opuštěné, uštvané a naštvané na celý svět…

Proč? Protože si takový svět vytvořili…

Mnozí pánové jsou sice úspěšní pro společnost a velmi bohatí, co se týká částek na bankovním kontě, ale osamělí ve svém srdci a duši a bez partnerky déle než na pár nocí nebo dovolené v luxusní destinaci.

Většina z nás podlehla ILUZÍM naši společnosti – a tou je, abyste byli hodni lásky, tak MUSÍTE MÍT nebo BÝT…

A především se snažit vyhovět normám společnosti, svého okolí a někam zapadnout, protože ten největší strach většiny lidí je osamělost a strach, že je nebude nikdo milovat.

Realitou, je, že většina z nich nemiluji SAMI SEBE…A marně hledají lásku všude možně a ve všech formách okolo a pak nalézají jen a jen zklamání…

Dosaďte cokoliv… snažíme se o umělou dokonalost (vtipně to naznačuje i fotka níže:-)))

A tak se mnozí snaží, honí za penězi, úspěchem, byznysem, lepším postem v práci, autem, zázračným lékem, který pomůže na další alergii, další diagnózu od lékařů. Jiní chodí na plastiky, aby zastavili čas a byli trendy a v kurzu, a aby je ten jejich nebo ta jeho neopustila. Je to v pořádku pokud je to dělá opravdu šťastné, ale je tomu mnohdy opravdu tak???

Realitou je, že  VLASTNĚ ZAPOMÍNAJÍ ŽÍT:-)

Nicméně pokud se naučíte užívat si svoji vlastní přítomnost. Potom je důležité tuto přítomnost přenášet i do aktivní formy života. Třeba u mytí nádobí, auta, když tvoříte nový projekt nebo firmu.. Trávíte čas s vaším dítětem, s manželem nebo manželkou, nebo si spolu povídáte. Buďte přítomni a naslouchejte!!! NÉ poslouchejte… Ano, je to náročné a nové…

Vše nové je vždy náročné…

Každá věc, změna, posun v životě, vztah stojí úsilí…

ŽIVOT JE ENERGIE

A jeho opravdové žití za tu energii stojí:-) Stojí to za to a věřte, že na té cestě  najednou začnou přicházet lidé, kteří již taky žijí tady a teď…

 

Společně si to můžete užívat a jindy si zase nechat prostor pro své vlastní bytí.

 

Pak vznikají přátelství a vztahy na krásné svobodě, upřímném naslouchání a pochopení, kde nejsou třenice. Duše se vždy domluví. Tím, kdo se nedomluví nikdy- jsou naše mysl a ego

Milující srdce, které má každý z nás, i když někdo pod nánosy bahna a jizev a obehnané barikádou z plechu a cihel. A pro úplnou jistotu, aby se tam nikdo nedostal to pojistí ještě na tři západy zámků a různých bloků pojištěné myšlenkovými vzorci, které mu společnost nasadila a jeho dosavadní zkušenosti ho v nich samozřejmě utvrdili jako jedinou možnost, skutečnost a způsob reality. Pokud jste takto šťastní a cítíte se v bezpečí a spokojení. Je to o.k. Ale pokud nevíte, jak to vše odstranit a znovu se otevřít životu a najít v něm nové cesty. Tak jednou z nich je NLP KOUČINK.

 

To vše jde změnit…Můžete žít dle své duše. Ne, dle norem společnosti. Ne, podle vašeho okolí, ne podle toho, co musíte…

Můžete žít podle své duše a svobodně.

Nicméně s vědomím toho, že i svoboda v sobě nese závazek. Výše svobody je vždy úměrná naší odpovědnosti za její míru, rozsah i formu.

Nebo se můžete ozvat mne a můžeme se podívat na Váš život pomocí NLP koučinku, kde lze odhalit vaše vzorce od vašeho opravdového napojení na Vaši duši. A najít harmonickou cestu mezi tím, k čemu všemu potřebujete splnit své závazky, a jak dostát i svému závazku vůči sobě samému, abyste žili v harmonii sami se sebou. Jak to poznáte? Budete to cítit ve svém srdci.

S bezpodmínečnou láskou ke všemu a ke všem .

Ukazuji lidem možnosti, jak přepsat příběh jejich života na šťastnější a harmoničtější pro jejich duši. Můj příběh si přečtěte zde...

Barbora Bohatá (Sani)

Koučka životní rovnováhy, Partnerská koučka,
NLP koučka, Byznys koučka pro on-line podnikatelé

Lektorka pro vzdělávání dospělých

Autorka Transformačních meditací a vizualizaci

Autorka e-booků:

7 kroků k nalezení láskyplného partnerství aneb vše začíná uvnitř nás

Pohádka o lízátkovém lese pro dospělé aneb důvod, proč stále nemáte životního partnera

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů