Jsi vzácný diamant

Jak se stát vzácným diamantem?

Každý z nás touží po šťastném životě. Pokud dochází k naplnění našich tužeb, jsme spokojení. Cítíme se silní vnitřně i fyzicky. Máme pocit, že náš život  je zalitý sluncem. Jsme milí na své okolí.

Jak se říká, když se daří, tak se daří.

Jenže tento stav nikdy nemůže trvat po celý náš život. U nikoho z nás.

Proč?

Proč přicházejí v průběhu života problémy nebo nemoci? Proč se dnes lidé často rozvádějí a rozcházejí? Proč přicházejí nepříjemnosti?

Důvodem je, že by došlo k naší stagnaci. Přestali bychom se v životě snažit a rozvíjet. Hledat nové cesty a možnosti. Objevovat své nové sny a příležitosti, za kterými se můžeme vydat. Muži by přestali dobývat své nové vnitřní i vnější vrcholy, včetně nás žen. Tím by mohlo také hrozit, že se přestaneme množit a existovat jako lidstvo.

Neexistuje člověk, který by nikdy v nějaké životní etapě neprošel vnitřní  nebo vnější krizí.

Někdo má těžší dětství, jiný dospívání, další dospělost a na někoho si tyto strasti počkají na stáří. Je velkou iluzí si myslet, že tohle můžeme nějak obejít a žít pouze s úsměvem na rtech a beze slova problém nebo překážka.

Existuje nějaké řešení, jak žít spokojený a harmonický život?

Můžete se ovšem rozhodnout nehledě na okolnosti mít úsměv na tváři. Změnit svůj přístup a slovo problém nahradit slovy jako výzva, zkouška, učení ve velké škole zvané život. Cítit i tak v duši klid a mír místo křivdy a ublížení, i přes fyzickou nebo citovou bolest, která vás mohla potkat. Vaše srdce může zůstat láskyplné za všech okolností, pokud se tak v něm sami rozhodnete.

Mně osobně v těchto situacích pomáhají následující kroky:

  1. Přijetí daného problému, nemoci, bolesti, situace, konfliktu atd. jako součást mého života. Nebojuji s ní, přijímám ji s pokorou ve svém srdci a duši.
  2. Taktéž přijímám své emoce. Nepotlačuji je… Poděkuji jim, že přišly do mého života něčemu mě naučit. A poté je propustím pryč s láskou a pochopením, jaké učení mi přinesly.
  3. Odpouštím a odpouštím a odpouštím… Sama sobě, Bohu, životu, lidem a situacím, kterých se to týká, svým nemocným orgánům apod. Odpouštím, pokud mám pocit nespravedlnosti, křivdy, vzteku či jakékoliv negativní emoce. Prostě odpouštím všemu a všem a tak dlouho – klidně i několik dnů před spaním, ve sprše nebo kdykoliv, když mám chvíli a cítím, že je to potřeba. A stále v tom pokračuji. Dokud nevnímám uvnitř sebe opět klid. A z pozice klidu se nalézají řešení různých situací lépe a jednodušeji…
  4. Jdu a v realitě problém řeším, jak nejlépe dokáži s maximálním využitím svých možností a schopností.
  5. Případně si dohledám potřebné informace. U některých záležitostí je to nutné, jindy nikoliv. A někdy i požádám o pomoc nebo radu někoho, kdo již stejnou věc úspěšně vyřešil.

Můžete se rozhodnout, že každá Vaše zkušenost je pouze Vaším učitelem. Tento učitel Vás obrušuje jako diamant, abyste byli ještě krásnější a zářivější.

Mou osobní zkušeností je fakt, že každé období jednou pomine. Každý šrám se zhojí, i když u některých můžete získat na památku jizvy. Berte je prosím jako dar, který Vám má připomenout, jak jste silní a úžasní, že jste tohle období překonali.

Je velkou iluzí si myslet, že soused nebo kolegyně v práci či pan v autobuse se dle oblečení nebo aktuálního výrazu má lépe než vy, protože mu zrovna nediagnostikovali danou nemoc nebo není v rozvodovém řízení. Stejně tak přemýšlet o tom, jakou a jak dobře musí mít placenou práci, jinak by přeci neměl na takovéto oblečení, auto apod.

Nikdy nevíte, co se za jeho nebo jejím úsměvem skrývá. Jaké šrámy v sobě může daný člověk mít. Jsou možná oku neviditelné, ale Vy vůbec netušíte, jaké bitvy musel překonat v minulých letech. Třeba byste v jeho kůži nechtěli být ani jediný den.

Nekoukejme tolik na druhé, ale buďme více u sebe.

Zároveň věřte, že: „Život/Bůh/Vesmír naloží každému pouze tolik, kolik umí unést. Jste dostatečně silní a máte všechny vlastnosti a schopnosti, abyste přesně tohle zvládli.“

Nikdo totiž za nás náš život prožít nemůže a nemůže ani vyřešit naše záležitosti. Máme si tohle prožít a odžít v tomto svém báječném životě. Teď a tady.

Soustřeďme se na naše vlastní posuny v životě.

A přitom si zkusme uchovat v dennodenním životě a jeho všedních okamžicích lásku k životu/Bohu/vesmíru, k sobě samým a svému okolí, a pokud to dokážeme, i ten úsměv na rtu. Tímto neskutečně zesílíte a zkrásníte.

Věřte, že každou další rýhou se objevuje skrz Vaši duši a srdce nová záře, která může nově nasměrovat a prozářit Váš život.

Ať už se Vám nyní nebo v budoucnu bude dít cokoliv…Vzpomeňte si, že:

Každý z nás je diamantem, kterého život obrušuje do jeho nejkrásnější podoby.

Je velkou iluzí si myslet, že harmonický člověk a harmonický život jsou bez překážek a zkoušek. Naopak jejich láskyplným a odhodlaným překonáváním můžete dojít k mnohem větší harmonii v životě, než jste měli dosud.

Přeji Vám mnoho síly, hluboké lásky v srdci a vnitřní síly na zdolávání vrcholů na cestě k harmonickému životu, ať už jsou jakékoliv.

S bezpodmínečnou láskou ke všemu a ke všem.

Ukazuji lidem možnosti, jak přepsat příběh jejich života na šťastnější a harmoničtější pro jejich duši. Můj příběh si přečtěte zde...

Barbora Bohatá (Sani)

Koučka životní rovnováhy, Partnerská koučka,
NLP koučka, Byznys koučka pro on-line podnikatelé

Lektorka pro vzdělávání dospělých

Autorka Transformačních meditací a vizualizaci

Autorka e-booků:

7 kroků k nalezení láskyplného partnerství aneb vše začíná uvnitř nás

Pohádka o lízátkovém lese pro dospělé aneb důvod, proč stále nemáte životního partnera

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů